Jestem absolwentką studiów licencjackich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwsze kursy z zakresu fizjoterapii zaczęłam robić już na pierwszym roku studiów, a od 2016r. pracuję czynnie, jako fizjoterapeutka.

Specjalizuję się w rehabilitacji ortopedycznej, a narzędzia do pracy z pacjentami ze schorzeniami układu ruchu zdobyłam dzięki szeregom kursów, w tym m.in. szkoleniu podyplomowemu w koncepcji dr. J. Cyriaxa oraz Terapii Manualnej autorstwa lek. Radosława Składowskiego. Dały mi one możliwość pracy za pomocą technik: terapii manualnej, pinoterapii, igłoterapii, terapii wisceralnej, elementów osteopatii, masażu tkanek głębokich.

Wymienione umiejętności pozwalają mi na pracę z pacjentami: ze schorzeniami układu ruchu, np. w wyniku urazu, z bólami kręgosłupa, bólami w obrębie stawów obwodowych, z parestezjami, po operacjach (nie tylko ortopedycznych), z obrzękami, bólami głowy, napiętymi mięśniami w wyniku przeciążenia fizycznego, czy też z osobami przewlekle zestresowanymi.

Uważam, że osiągniecie procesu terapeutycznego jest możliwe tylko dzięki kompleksowemu podejściu, dlatego oprócz tego, co jestem w stanie zbadać manualnie zwracam uwagę na to, w jakim środowisku żyje pacjent- jak się odżywia, czy zażywa ruchu, czy ma ergonomiczne stanowisko pracy oraz czy jest podatny na stres i czy potrafi sobie z nim radzić.

Jestem zwolenniczką zdrowego trybu życia, dlatego staram się trzymać zdrowych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz dawać sobie czas na relaks. Uważam, że te elementy są niezbędne do utrzymania organizmu w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Certyfikaty