Jestem absolwentką studiów licencjackich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz magisterskich na Uniwersytenie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwsze kursy z zakresu fizjoterapii zaczęłam robić już na pierwszym roku studiów, a od 2016r. pracuję czynnie, jako fizjoterapeutka.

Specjalizuję się w rehabilitacji ortopedycznej, a narzędzia do pracy z pacjentami ze schorzeniami układu ruchu zdobyłam dzięki szeregom kursów, w tym m.in. szkoleniu podyplomowemu w koncepcji dr. J. Cyriaxa. Dały mi one możliwość pracy za pomocą technik: powięziowych, terapii manualnej, terapii wisceralnej, elementów osteopatii, suchej igłoterapii, masażu tkanek głębokich, elementów pinoterapii.

Wymienione umiejętności pozwalają mi na pracę z pacjentami: ze schorzeniami układu ruchu, np. w wyniku urazu, z bólami kręgosłupa, bólami w obrębie stawów obwodowych, z parestezjami, po operacjach (nie tylko ortopedycznych), z obrzękami, bólami głowy, czy też z napiętymi mięśniami w wyniku przeciążenia fizycznego lub stresu. Z doświadczenia wiem, że w niektórych przypadkach sama praca z pacjentem w gabinecie, to za mało, dlatego zachęcam do wykonywania odpowiednich ćwiczeń, które pokazuję w gabinecie, do wykonywania przez pacjenta w domu.

Uważam, że osiągniecie procesu terapeutycznego jest możliwe tylko dzięki kompleksowemu podejściu. Jestem zwolenniczką zdrowego trybu życia, dlatego staram się trzymać zdrowych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej i relaksu, które są niezbędne do utrzymania organizmu w dobrej kondycji.

Certyfikaty