kobiety
Trening Kobiety – co i jak?
29 maja 2024
ból
3 sposoby na ból głowy!
12 czerwca 2024
kobiety
Trening Kobiety – co i jak?
29 maja 2024
ból
3 sposoby na ból głowy!
12 czerwca 2024

Czy wiesz, że sekret do osiągnięcia pełni zdrowia, siły i harmonii ciała kryje się za Tobą? Dosłownie. Mówimy tu o taśmie mięśniowej tylnej, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu naszego ciała w najlepszej formie i gotowości. Ta część naszego ciała, obejmuje mięśnie pleców, pośladków oraz tylną część nóg.

Dlaczego wzmocnienie tej strefy jest tak ważne?

STABILIZACJA: Taśma mięśniowa tylna jest kotwicą dla naszego ciała, zapewniając stabilność kręgosłupa i miednicy. MOC: Silne mięśnie pleców, pośladków czy tylnej części nóg- to większa siła w każdym ruchu- od podnoszenia zakupów, po zwiększanie efektywności w innych dyscyplinach sportowych, poprawiając naszą ogólną wydajność.
OCHRONA: zapobiega urazom, redukując obciążenie na dolną część pleców

W treningach personalnych skupiamy się na ćwiczeniach celowanych, które angażują i wzmacniają te kluczowe obszary. Ruch hip hinge (który jest wykorzystywany w martwych ciągach), hip thrust, podciąganie na drążku, czy ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała – każde z nich ma na celu budowę silnej i zdrowej taśmy mięśniowej tylnej.

Poprawa postawy ciała, co jest nie tylko kluczowe dla wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia. W kontekście ćwiczeń rehabilitacyjnych pomagają w leczeniu i zapobieganiu kontuzjom, oferując pacjentom drogę do pełnego zdrowia i sprawności.

Zainwestuj w swoje zdrowie i siłę. Zadbaj o swoją taśmę mięśniową tylną!

Post przygotowała nasza trenerka: Magdalena Nadolna

Wideo z prezentacją ćwiczeń znajdziecie na naszym Instagramie!

Sprawdź więcej naszych artykułów: blog.
Obserwuj nas na Facebooku Instagramie i YouTube!

×