nart
Narty biegowe – gotowi na sezon!
10 grudnia 2023
WESOŁYCH ŚWIĄT!
22 grudnia 2023
nart
Narty biegowe – gotowi na sezon!
10 grudnia 2023
WESOŁYCH ŚWIĄT!
22 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Menopauza – nie daj się zatrzymać!

menopauza

menopauza

Menopauza to etap w życiu kobiety, w którym jajniki zaprzestają swoich czynności.

Objawy jakie towarzyszą w tym okresie mogą być bardzo uciążliwe, dlatego warto wprowadzić aktywność fizyczną, aby nie tylko łagodzić symptomy, ale również zadbać o równowagę psychiczną.

Typowe objawy to m.in.: nerwowość, drażliwość, kłopoty ze snem, uderzenia gorąca, potliwość, zaburzenia pracy serca, problemy z utrzymaniem stałej masy ciała, osteoporoza, bóle mięśni i kręgosłupa, zmiany w zakresie pracy dna miednicy i nietrzymanie moczu.

Regularny ruch w okresie menopauzy pomaga wzmocnić mięśnie i stawy, zwiększyć wydolność organizmu, zadbać o układ kostno-mięśniowy, poprzez utrzymanie masy mięśniowej, a za tym również i masy kostnej.
Odpowiednio dobrane ćwiczenia zniwelują bóle pleców, wzmocnią core, mięśnie dna miednicy, dzięki czemu zapobiegną obniżaniu się narządów wewnętrznych.

Warto wspomnieć, że aktywność fizyczna niesie za sobą przede wszystkim znaczne poprawienie samopoczucia i kondycji psychicznej.

Uprawianie sportu w tym okresie, może być nieco trudniejsze, jest to związane z obniżeniem poziomu estrogenu. To z kolei wpływa na wydajność oraz ogólną sprawność. Ważne jest, aby odnaleźć taką aktywność, która będzie sprawiać przyjemność.

Trening oporowy, jazda na rowerze lub wszelkie inne formy na świeżym powietrzu, pływanie, spacery, pilates, ćwiczenia oddechowe to tylko kilka propozycji dla Pań, które chcą zadbać o formę i samopoczucie.

Najważniejsze to uświadomić sobie, że ruch jest niezbędny, aby móc samej sobie pomóc w tym okresie życia. Spraw, by menopauza Cię nie zatrzymała.

Post przygotowała nasza trenerka: Patrycja Kalska

Sprawdź więcej naszych artykułów: blog.
Obserwuj nas na Facebooku Instagramie i YouTube!

×