Cennik Rehabilitacji - RehaFit Wrocław

Rehabilitacja

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Konsultacje fizjoterapeutyczne - mają na celu obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjenta, na podstawie której zostaną określone konkretne cele terapii. Dzięki profesjonalnej diagnostyce zostanie Państwu zaproponowana skuteczna forma leczenia celowana na Państwa problem. Na konsultacje fizjoterapeutyczne warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań związane z obecną dysfunkcją.

30 min - 80 zł
Terapia lecznicza

Terapia lecznicza - skupia w sobie zastosowanie wielu form oraz metod terapii np. koncepcję PNF, McKenzie, terapia manualna, terapia tkanek miękkich, Kinesiology Taping, rozluźnianie powięziowe FDM, medyczny trening rehabilitacyjny, zabiegi fizykoterapeutyczne oraz masaż wykorzystywanych w zależności od potrzeb pacjenta. Priorytetem dla nas jest stworzenie indywidualnego i kompleksowego programu postępowania fizjoterapeutycznego.

Pierwsza wizyta diagnostyczno - terapeutyczna ze stworzeniem dokumentacji medycznej (diagnostyka/ dokumentacja/ terapia/ zalecenia):
55 min - 130zł
Kolejne wizyty: 50 min - 110zł
Aplikacja kinesiology taping do terapii: 10zł

Medyczny trening rehabilitacyjny - według cennika studia treningu personalnego

Terapia wg. koncepcji PNF

Terapia wg. koncepcji PNF - jest to kompleksowa terapia, której celem jest reedukacja, czyli ponowna nauka zaburzonego ruchu oraz działania skierowane na zlikwidowanie indywidualnego problemu pacjenta powstałego na skutek urazu lub choroby.

Z wielkim powodzeniem stosowana jest u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, po urazach, a także z wadami postawy (np. w bolesnym barku, łokciu tenisisty i golfisty, zaburzeniach chodu, po alloplastykach i endoprotezoplastykach stawów kolanowych i biodrowych, skoliozach).

Efekty terapii są bardzo szybko odczuwalne, mogą być widoczne już po jednym lub kilku powtórzeniach danej procedury leczniczej. Metoda wykazuje niezwykłą skuteczność w walce z bólem stawów i mięśni.

Wykorzystują ją najlepsi na świecie terapeuci, zarówno w sporcie jak i w największych klinikach medycznych.

Pierwsza wizyta diagnostyczno– terapeutyczna ze stworzeniem dokumentacji medycznej (diagnostyka/ dokumentacja/ terapia/ zalecenia):
55 min - 130zł
Kolejne wizyty: 50 min - 110zł
Aplikacja kinesiology taping do terapii - 10zł
Terapia MDT McKenzie

Terapia MDT McKenzie - jedna z najbardziej znanych na świecie i najskuteczniejsza metoda diagnostycznoterapeutyczna bólów kręgosłupa.

Dzięki bardzo dobrze rozbudowanej diagnostyce terapeuta potrafi znaleźć przyczynę dolegliwości szybciej i sprawniej niż zaawansowane badania obrazowe typu rezonans magnetyczny, co z kolei pozwala na bezzwłoczne zastosowanie odpowiednich procedur terapeutycznych. Bardzo często efekt jest natychmiastowy i pacjent już po pierwszej wizycie zostaje uwolniony od bólu.

Metoda ta zwalcza przede wszystkim przyczynę dolegliwości, a dzięki edukacji pacjenta pozwala na całkowite wyeliminowanie problemu.

Bóle pleców bywają jednak problemem nawracającym, dlatego celem tej metody jest również nauczenie pacjenta w jaki sposób szybko może sobie pomóc, nie będąc zależnym od lekarzy i terapeutów.

Pierwsza wizyta diagnostyczno– terapeutyczna ze stworzeniem dokumentacji medycznej (diagnostyka/ dokumentacja/ terapia/ zalecenia):
55 min - 130zł
Kolejne wizyty: 50 min - 110zł
Aplikacja kinesiology taping do terapii - 10zł
Terapia FDM, FM i punktów spustowych

Metoda leczenia zaburzeń w pasmach powięziowych i mięśniowych, patologicznych napięć i odkształceń tkanki. Minimalizuje dolegliwości bólowe, doskonałe narzędzie w rehabilitacji ortopedycznej kończyn a także kręgosłupa. Szczególnie polecana dla sportowców, osób aktywnych fizycznie oraz mających tendencję do stanów napięciowych.

Pierwsza wizyta diagnostyczno– terapeutyczna ze stworzeniem dokumentacji medycznej (diagnostyka/ dokumentacja/ terapia/ zalecenia):
55 min - 130zł
Kolejne wizyty: 50 min - 110zł
Aplikacja kinesiology taping do terapii - 10zł
Medyczny trening rehabilitacyjny

Nowoczesne podejście fizjoterapeutyczne, realizujące cele rehabilitacyjne w dysfunkcjach narządu ruchu wykorzystując wiedzę z zakresu treningu sportowego. Stosowany szczególnie jako kontynuacja kompleksowej rehabilitacji ortopedycznej. W skład tej formy rehabilitacji wchodzi także trening przygotowania motorycznego szczególnie polecany dla sportowców chcących poprawić wyniki w danej dyscyplinie sportu.

Medyczny trening rehabilitacyjny - według cennika studia treningu personalnego

Ortopedyczna terapia manualna KALTENBORN – EVJENTH

Ortopedyczna terapia manualna KALTENBORN - EVJENTH - jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym, w skład którego wchodzą między innymi: ocena stanu ogólnego pacjenta (wywiad, diagnostyka biomechaniczna i funkcjonalna), leczenie z wykorzystaniem specjalistycznych technik takich jak – trakcje, mobilizacje i manipulacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich i tkanki nerwowej oraz trening i instruktaż kinezyterapeutyczny. Często bywa połączona także z wstępnym masażem funkcjonalnym, który to świetnie przygotowuje pacjenta do zabiegu.
Terapia odgrywa bardzo ważną rolę w ortopedycznym postępowaniu leczniczym. Doskonale spisuje się w terapii schorzeń barku, łokcia, nadgarstka, a także biodra kolana czy też stopy. Ponadto posiada szerokie zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Pierwsza wizyta diagnostyczno– terapeutyczna ze stworzeniem dokumentacji medycznej (diagnostyka/ dokumentacja/ terapia/ zalecenia):
55 min - 130zł
Kolejne wizyty: 50 min - 110zł
Aplikacja kinesiology taping do terapii - 10zł
Rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie - NOWOŚĆ!
Konsultacja: 30 min- 80 zł
Wizyta terapeutyczna: 45 min - 90 zł
Wizyta terapeutyczna z usg powłok brzucha: 40 min - 110
Wizyta terapeutyczna: 60 min - 120 zł
Wizyta terapeutyczna z usg powłok brzucha: 60 min - 150
Kontrola: 30 min - 60 zł
Kinesiotaping: 40 zł

Rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie - kompleksowa forma fizjoterpii dla kobiet w okresie ciąży i połogu. Obejmuję między innymi: terapię rozejścia mięśni prostych brzucha, blizny po cesarskim cięciu, nietrzymania moczu, ukierunkowany trening personalny.

Korekta wad postawy dzieci i młodzieży
50 min - 100zł

Korekta wad postawy dzieci i młodzieży - wady postawy wśród dzieci i młodzieży są aktualnie bardzo powszechnym i poważnym problemem społecznym, którego nie wolno lekceważyć. Aby terapia odniosła skutek do każdego dziecka należy dobrać indywidualny i ściśle ukierunkowany program leczenia. W naszym gabinecie staramy się pracować w sposób przyjazny dzieciom, by oprócz wizyt u nas chciały ćwiczyć także w domu..

Kinesiology Taping
Pierwsza wizyta: diagnostyka + aplikacja: 30 min - 80 zł
Każda kolejna: 20 min - 40 zł

Kinesiology Taping - jest to terapia polegająca na aplikacji na ciało rozciągliwej lub nierozciągliwej taśmy w ściśle określony sposób. Metoda ta pochodzi z Japonii. Pierwsze zastosowanie odnalazła w świecie sportu, natomiast obecnie z powodzeniem stosowana jest także w szeroko pojętej rehabilitacji. Wspiera procesy lecznicze i wydolnościowe poprzez: zmniejszenie bólu i nienaturalnych odczuć skóry i mięśni, redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych, wspomaganie pracy mięśni oraz korekcję niewłaściwej pozycji stawu. Skutecznie pomaga w zwalczaniu dolegliwości bólowych stawów, w tym kręgosłupa. Powszechnie stosowana w terapii pourazowej, a nawet u kobiet w ciąży. Taśmy K-Active Tape nie wywołują negatywnych odczynów skórnych, a także nie ograniczają fizjologicznych zakresów ruchów. To terapia działająca 24 godziny na dobę.

Każdy fizjoterapeuta RehaFit pracuje wykorzystując nowoczesne metody fizjoterapii m.in. MDT McKenzie, koncepcję PNF, terapię manualną, kinesiotaping, terapię tkanek miękkich oraz punktów spustowych.

Każdy członek naszego zespołu to również znakomity masażysta wykonujący nie tylko zabiegi masażu leczniczego, ale również pełen zakres zabiegów odnowy biologicznej. W Centrum RehaFit rehabilitanci wykorzystują również zabiegi z zakresu: elektrolecznictwa i terapii falami ultradźwiękowymi.

RehabilitacjaRehabilitacja