Rehabilitacja

Konsultacje fizjoterapeutyczne
30 min - 60 zł

Konsultacje fizjoterapeutyczne - mają na celu obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjenta, na podstawie której zostaną określone konkretne cele terapii. Dzięki profesjonalnej diagnostyce zostanie Państwu zaproponowana skuteczna forma leczenia celowana na Państwa problem. Na konsultacje fizjoterapeutyczne warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań związane z obecną dysfunkcją.

Terapia lecznicza
45 min - 70 zł
60 min - 90 zł

Terapia lecznicza - skupia w sobie zastosowanie wielu form oraz metod terapii np. koncepcję PNF, McKenzie, terapia manualna. Kinesiology Taping, zabiegi fizykoterapeutyczne oraz masaż wykorzystywanych w zależności od potrzeb pacjenta. Priorytetem dla nas jest stworzenie indywidualnego i kompleksowego programu postępowania fizjoterapeutycznego.

Terapia wg. koncepcji PNF
45 min - 70 zł
60 min - 90 zł

Terapia wg. koncepcji PNF - jest to kompleksowa terapia, której celem jest reedukacja, czyli ponowna nauka zaburzonego ruchu oraz działania skierowane na zlikwidowanie indywidualnego problemu pacjenta powstałego na skutek urazu lub choroby.

Z wielkim powodzeniem stosowana jest u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, po urazach, a także z wadami postawy (np. w bolesnym barku, łokciu tenisisty i golfisty, zaburzeniach chodu, po alloplastykach i endoprotezoplastykach stawów kolanowych i biodrowych, skoliozach).

Efekty terapii są bardzo szybko odczuwalne, mogą być widoczne już po jednym lub kilku powtórzeniach danej procedury leczniczej. Metoda wykazuje niezwykłą skuteczność w walce z bólem stawów i mięśni.

Wykorzystują ją najlepsi na świecie terapeuci, zarówno w sporcie jak i w największych klinikach medycznych.

Terapia MDT McKenzie
Pierwsza wizyta diagnostyczno - terapeutyczna: 60 min - 120 zł
Kolejne: 45-60 min - 90 zł

Terapia MDT McKenzie - jedna z najbardziej znanych na świecie i najskuteczniejsza metoda diagnostycznoterapeutyczna bólów kręgosłupa.

Dzięki bardzo dobrze rozbudowanej diagnostyce terapeuta potrafi znaleźć przyczynę dolegliwości szybciej i sprawniej niż zaawansowane badania obrazowe typu rezonans magnetyczny, co z kolei pozwala na bezzwłoczne zastosowanie odpowiednich procedur terapeutycznych. Bardzo często efekt jest natychmiastowy i pacjent już po pierwszej wizycie zostaje uwolniony od bólu.

Metoda ta zwalcza przede wszystkim przyczynę dolegliwości, a dzięki edukacji pacjenta pozwala na całkowite wyeliminowanie problemu.

Bóle pleców bywają jednak problemem nawracającym, dlatego celem tej metody jest również nauczenie pacjenta w jaki sposób szybko może sobie pomóc, nie będąc zależnym od lekarzy i terapeutów.

Ortopedyczna terapia manualna KALTENBORN – EVJENTH
45 min - 70 zł
60 min - 90 zł

Ortopedyczna terapia manualna KALTENBORN - EVJENTH - jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym, w skład którego wchodzą między innymi: ocena stanu ogólnego pacjenta (wywiad, diagnostyka biomechaniczna i funkcjonalna), leczenie z wykorzystaniem specjalistycznych technik takich jak – trakcje, mobilizacje i manipulacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich i tkanki nerwowej oraz trening i instruktaż kinezyterapeutyczny. Często bywa połączona także z wstępnym masażem funkcjonalnym, który to świetnie przygotowuje pacjenta do zabiegu.
Terapia odgrywa bardzo ważną rolę w ortopedycznym postępowaniu leczniczym. Doskonale spisuje się w terapii schorzeń barku, łokcia, nadgarstka, a także biodra kolana czy też stopy. Ponadto posiada szerokie zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Rehabilitacja uroginekologiczna (w nietrzymaniu moczu)
Konsultacja 30 min - 60 zł 40 zł (cena promocyjna)

Pierwsza wizyta diagnostyczno–terapeutyczna (diagnostyka z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do badania sEMG) 60 min - 180 zł 150 zł cena promocyjna

Terapia z wykorzystaniem instrumentów do elektrostymulacji lub biofeedback:

60 min - 130 zł 100 zł (cena promocyjna)
45 min - 100 zł 80 zł (cena promocyjna)

Rehabilitacja bez elektroterapii:

60 min - 90 zł
45 min - 70 zł

Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu - Problem nietrzymania moczu (inkontynencja) i osłabionych mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) wpływa na życie codzienne, ogranicza aktywność zawodową, towarzyską czy sportową, obniżając tym samym komfort życia.

Korekta wad postawy dzieci i młodzieży
45 min - 70 zł

Korekta wad postawy dzieci i młodzieży - wady postawy wśród dzieci i młodzieży są aktualnie bardzo powszechnym i poważnym problemem społecznym, którego nie wolno lekceważyć. Aby terapia odniosła skutek do każdego dziecka należy dobrać indywidualny i ściśle ukierunkowany program leczenia. W naszym gabinecie staramy się pracować w sposób przyjazny dzieciom, by oprócz wizyt u nas chciały ćwiczyć także w domu..

Stworzenie indywidualnego planu ćwiczeń (obejmuje dwie wizyty)
Konsultacja: 30 min - 60 zł
Ułożenie i pokaz ćwiczeń: 45 min - 100zł

Stworzenie indywidualnego planu ćwiczeń - Indywidualny plan to zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń wspomagających zastosowaną w gabinecie terapię bądź rozwijający poszczególne cechy motoryczne trening. Ma na celu uzupełnienie prowadzonej terapii przez ćwiczenia wykonywane samodzielnie według ustaleń.

W związku z tym, że tworzony jest przez fizjoterapeutów oraz trenerów personalnych, może być również ukierunkowany na rozwój i doskonalenie sprawności fizycznej.

Ustalenie planu obejmuję dwa spotkania. Pierwsze jako konsultacja i ustalenie celów oraz drugie jako pokaz i nauka ćwiczeń.

Kinesiology Taping
Pierwsza wizyta: diagnostyka + aplikacja: 30 min - 60 zł
Każda kolejna: 20 min - 40 zł

Kinesiology Taping - jest to terapia polegająca na aplikacji na ciało rozciągliwej lub nierozciągliwej taśmy w ściśle określony sposób. Metoda ta pochodzi z Japonii. Pierwsze zastosowanie odnalazła w świecie sportu, natomiast obecnie z powodzeniem stosowana jest także w szeroko pojętej rehabilitacji. Wspiera procesy lecznicze i wydolnościowe poprzez: zmniejszenie bólu i nienaturalnych odczuć skóry i mięśni, redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych, wspomaganie pracy mięśni oraz korekcję niewłaściwej pozycji stawu. Skutecznie pomaga w zwalczaniu dolegliwości bólowych stawów, w tym kręgosłupa. Powszechnie stosowana w terapii pourazowej, a nawet u kobiet w ciąży. Taśmy K-Active Tape nie wywołują negatywnych odczynów skórnych, a także nie ograniczają fizjologicznych zakresów ruchów. To terapia działająca 24 godziny na dobę.

Zabiegi fizykoterapeutyczne elektroterapia, ultradźwięki
1 zabieg: 20 min - 25 zł
10 zabiegów: 220 zł

Zabiegi fizykoterapeutyczne - w naszych gabinetach mogą Państwo skorzystać również z tradycyjnych zabiegów z zakresu fizykoterapii. Posiadamy zaawansowany sprzęt, który generuje prądy stałej oraz zmiennej częstotliwości. Wykonujemy więc zabiegi typu galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, TENS, Kotza itp. Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z zabiegów sonoterapii oraz zaawansowanej terapii łączonej z zakresu elektroterapii i ultradźwięków.

Zabiegi te mają charakter przeciwbólowy, przeciwzapalny, redukują tkanki bliznowate oraz tkankę tłuszczową.

Rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie - NOWOŚĆ!
Konsultacja 30 min - 60 zł
Wizyta terapeutyczna 60 min - 100 zł
Wizyta terapeutyczna 45 min - 80 zł
Kinesiotaping - 40 zł

Rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie - kompleksowa forma fizjoterpii dla kobiet w okresie ciąży i połogu. Obejmuję między innymi: terapię rozejścia mięśni prostych brzucha, blizny po cesarskim cięciu, nietrzymania moczu, ukierunkowany trening personalny.

Każdy fizjoterapeuta RehaFit pracuje wykorzystując nowoczesne metody fizjoterapii m.in. MDT McKenzie, koncepcję PNF, terapię manualną, kinesiotaping, terapię tkanek miękkich oraz punktów spustowych.

Każdy członek naszego zespołu to również znakomity masażysta wykonujący nie tylko zabiegi masażu leczniczego, ale również pełen zakres zabiegów odnowy biologicznej. W Centrum RehaFit rehabilitanci wykorzystują również zabiegi z zakresu: elektrolecznictwa i terapii falami ultradźwiękowymi.