ciąży
Poznaj nasze darmowe źródło wiedzy: rozdział szkolenia dla Kobiet w ciąży i połogu!
29 kwietnia 2024
rotacje
Rotacje i antyrotacje
16 maja 2024
ciąży
Poznaj nasze darmowe źródło wiedzy: rozdział szkolenia dla Kobiet w ciąży i połogu!
29 kwietnia 2024
rotacje
Rotacje i antyrotacje
16 maja 2024
Pokaż wszystkie

Nie marnuj czasu! Trenuj skutecznie

trenuj

trenuj

Zatem jak można stawiać sobie poprzeczkę, aby umożliwić sobie rozwój i wyciągać jak najwięcej korzyści z treningu siłowego. 

Na przykładzie 4 ćwiczeń zaprezentowanych na filmach, pokażemy Wam jak proste ćwiczenia, które na pewno znacie wnieść na kolejny poziom.

1. Goblet squat z piętami na talerzu – to rodzaj przysiadu angażujący przede wszystkim mięśnie czworogłowe uda. Dzięki podwyższeniu, czyli ustawieniu pięt wyżej dużo mocniej poczujecie pracę tego mięśnia, zwiększycie mobilność, czyli popracujecie nad zakresem ruchomości.

2. Sissy squat – alternatywne ćwiczenie, które świetnie wzmacnia czworogłowy uda, celując zwłaszcza w prosty uda. Warto uzupełnić nim treningi zawierający przysiady czy wykroki, np. jako zamiennik izolowanego ćwiczenia prostowania nóg na maszynie.

3. Rumuński martwy ciąg z talerzem pod przednią częścią stóp – prosty sposób na mocniejsze przetrenowanie tylnej taśmy. Mięśnie dwugłowe uda dzięki zwiększeniu zakresu zgięcia grzbietowego w stawie skokowym dostaną nowy bodziec. Łydki i pośladki również będą płonąć.

4. Hip thrust na jednej nodze z obciążeniem – ustaw kettla/hantel bliżej strony pracującej i pobaw się tempem pracy. Wydłuż zejście w dół nawet do 4 sekund i zastosuj pauzę w górze. Spróbuj wykonać serię tak, aby zbliżyć się do upadku mięśniowego. Gwarantujemy zmęczenia mięśnia, mimo że ćwiczenie może nie sprawiać takiego wrażenia. 

Wprowadźcie małe zmiany do swojego treningu, aby zauważyć duże zmiany. Zainspirujcie się pokazanymi ćwiczeniami i testujcie co na Was działa.

Post przygotowała nasza trenerka: Patrycja Kalska 

Wideo z prezentacją ćwiczeń znajdziecie na naszym Instagramie!

Sprawdź więcej naszych artykułów: blog.
Obserwuj nas na Facebooku Instagramie i YouTube!

×