Jak pozbyć się cellulitu? Co daje masaż bańką chińską?

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?
20 sierpnia 2018
Jak przygotować się do ciąży? Moja historia – Kamila
21 września 2018
Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?
20 sierpnia 2018
Jak przygotować się do ciąży? Moja historia – Kamila
21 września 2018

Cellulit, czyli tzw. „skórka pomarańczowa” to bolączka wielu kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się tego nieestetycznego problemu. Jednym z nich jest bańka chińska.

Co to jest bańka chińska?

To cudotwórcze narzędzie doceniło już wielu ludzi na całym świecie. Bańka chińska wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry, co z kolei powoduje, że znajdujące się pod nią tkanki są pobudzone i poprawia się ich ukrwienie. Dodatkowa stymulacja podciśnieniem powoduje rozdrobnienie grudki tłuszczowej w adipocycie- czyli komórce tłuszczowej. Efekt? Rozbijanie tłuszczu i poprawa mikrokrążenia. Masaż bańską chińską to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się zarówno z cellulitem, jak i z rozstępami.

Jak stosować bańkę chińską?

Wiele salonów piękności oferuje zabieg masażu bańską chińską, jednak z niezwykłych właściwości bańki możesz korzystać także w zaciszu własnego domu.

Przede wszystkim dostosuj rozmiar bańki do miejsca, w którym będzie ona stosowana oraz do rozmiaru dłoni, tak, aby wygodnie się z niej korzystało.

Zacznij od dokładnego oczyszczenia całego ciała. Weź długi, odświeżający prysznic i wykonaj peeling (gruboziarnisty lub z użyciem czarnego mydła i rękawicy typu kessa). Następnie na te obszary ciała, które wymagają regeneracji zaaplikuj preparat natłuszczający, np. oliwkę dla dzieci lub specjalistyczny produkt do walki z cellulitem (z zawartością składników aktywnych, np. kofeiny, l-karnityny, guarany itd.). Gdy już skóra będzie natłuszczona możesz podgrzać bańkę w wodzie o temperaturze ok. 40 °C, a następnie wyciągnij i osusz (np. ręcznikiem).

Przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest właściwy masaż. Przystaw urządzenie do wybranej części ciała i przyssij je do skóry, uciskając wierzchołek dwoma kciukami i przyciskając na konkretny obszar, np. na udach czy pośladkach. Wykonuj dość energiczne ruchy okrężne, podłużne oraz poprzeczne w całej masowanej okolicy. Jeśli zależy Ci na dokładnym drenażu zakańczaj masaż podłużnymi ruchami w górę w stronę węzłów chłonnych.

O czym warto wiedzieć?

Początkowo możesz odczuwać dyskomfort przy wykonywaniu zabiegu, jednak z czasem przyzwyczaisz się do uczucia zasysania skóry. Uważaj jednak by nie przesadzić z siłą zassania, ponieważ możesz uszkodzić delikatne naczynka i „narobić sobie siniaków”. Już po kilku zabiegach zauważysz znaczną różnicę w gładkości i ogólnym stanie skóry. W profesjonalnym gabinecie na pewno zabieg będzie bardziej efektywny choćby ze względu na wygodę i lepszy dostęp do wszystkich problematycznych rejonów przez drugą osobę wykonującą masaż, na pewno też profesjonalista wymasuje w tym samym czasie większy obszar ciała, jednak regularny automasaż, choćby dla podtrzymania efektów, może czynić cuda- wystarczy być konsekwentnym i regularnym. Jeśli zdecydujemy się na zabiegi w profesjonalnym gabinecie warto rozważyć też połączenie masażu bańką z ultradźwiękową liposukcją- jest to zabieg, który dzięki działaniu fali ultradźwiękowej rozbija tkankę tłuszczową zmagazynowaną w adipocytach oraz stymuluje głęboko skórę powodując jej ukrwienie, natlenienie i usprawniając mikrokrążenie, a tym samym redukując obrzęki.

Więcej informacji o masażu bańką chińską znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.

×