Fizjoterapeuta i pacjent podczas terapii kręosłupa.
Aktywność fizyczna a problem z kręgosłupem
13 sierpnia 2018
masażystka wykonująca dochudzający masaż bańką chińską.
Jak pozbyć się cellulitu? Co daje masaż bańką chińską?
10 września 2018
Pokaż wszystkie

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Trener personalny podczas treningu ze swoim podopiecznym. Indwidualne podejście i wsparcie na każdym kroku.

Nawet najbardziej forsowne treningi nie przyniosą spodziewanych efektów, jeśli nie będą odpowiednio ukierunkowane. Co więcej: brak przygotowania i niewłaściwa technika wykonywania ćwiczeń mogą przyczynić się do kontuzji i nieprzyjemnych dolegliwości potreningowych. Wsparcie profesjonalisty jest gwarancją bezpieczeństwa i efektywności działań, stąd coraz większa popularność treningów indywidualnych. Ważnym aspektem jest również motywacja, którą cieżko podtrzymać ćwicząc samemu. Trener nie tylko dobierze odpowiednie sposoby treningowe do naszych celów i możliwości, ale również wesprze w naszym postanowieniu bycia aktywnym i regularnym.

Kim jest trener personalny?

Coraz więcej osób rozważa usługi trenera personalnego. Kim on jest i dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia? Trener personalny to osoba, która z racji wiedzy, umiejętności i doświadczenia może czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wykonywanych ćwiczeń. To człowiek, któremu przedstawia się swoje oczekiwania i cele treningowe, aby uzyskać fachową pomoc przy ustaleniu indywidualnego planu aktywności sportowych i diety. Nie należy mylić trenera personalnego z instruktorem na siłowni – to dwie zupełnie odrębne kwestie. Podczas treningu trener personalny koncentruje się wyłącznie na swoim podopiecznym, motywuje go do działania, a zarazem czuwa nad odpowiednią techniką ćwiczeń, oddychania czy stretchingu. Ma na uwadze bieżącą kondycję sportową i zdrowotną trenującego i dopasowuje do niej stosowne ćwiczenia.

Trening indywidualny – w czym jest lepszy od treningu grupowego?

Korzystając z usług siłowni czy centrum fitness, staje się przed koniecznością dokonania wyboru między treningiem grupowym a personalnym. Ten pierwszy nierzadko wydaje się tańszy, ale czy jest tak w rzeczywistości? Można zafundować sobie forsowne treningi, regularnie odwiedzać salę ćwiczeń i korzystać ze wskazówek zamieszczonych w branżowych czasopismach, ale jeśli ćwiczenia nie będą wycelowane w realne potrzeby i wykonywane we właściwy sposób, nie uzyska się takich efektów, jakie zapewnia trening personalny. Indywidualnie przygotowany plan ćwiczeń umożliwia modelowanie konkretnych partii ciała, podniesienia wydolności organizmu czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Zajęcia z trenerem personalnym gwarantują nie tylko szybsze i widoczne wyniki, ale przede wszystkim komfort psychiczny i świadomość, że znajduje się pod opieką profesjonalisty, któremu zależy na naszej kondycji, zdrowiu i dobrym samopoczuciu.