Aktywność fizyczna a problem z kręgosłupem
13 sierpnia 2018
Jak pozbyć się cellulitu? Co daje masaż bańką chińską?
10 września 2018
Aktywność fizyczna a problem z kręgosłupem
13 sierpnia 2018
Jak pozbyć się cellulitu? Co daje masaż bańką chińską?
10 września 2018

Nawet najbardziej forsowne treningi nie przyniosą spodziewanych efektów, jeśli nie będą odpowiednio ukierunkowane. Co więcej: brak przygotowania i niewłaściwa technika wykonywania ćwiczeń mogą przyczynić się do kontuzji i nieprzyjemnych dolegliwości potreningowych. Wsparcie profesjonalisty jest gwarancją bezpieczeństwa i efektywności działań, stąd coraz większa popularność treningów indywidualnych. Ważnym aspektem jest również motywacja, którą cieżko podtrzymać ćwicząc samemu. Trener nie tylko dobierze odpowiednie sposoby treningowe do naszych celów i możliwości, ale również wesprze w naszym postanowieniu bycia aktywnym i regularnym.

Kim jest trener personalny?

Coraz więcej osób rozważa usługi trenera personalnego. Kim on jest i dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia? Trener personalny to osoba, która z racji wiedzy, umiejętności i doświadczenia może czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wykonywanych ćwiczeń. To człowiek, któremu przedstawia się swoje oczekiwania i cele treningowe, aby uzyskać fachową pomoc przy ustaleniu indywidualnego planu aktywności sportowych i diety. Nie należy mylić trenera personalnego z instruktorem na siłowni – to dwie zupełnie odrębne kwestie. Podczas treningu trener personalny koncentruje się wyłącznie na swoim podopiecznym, motywuje go do działania, a zarazem czuwa nad odpowiednią techniką ćwiczeń, oddychania czy stretchingu. Ma na uwadze bieżącą kondycję sportową i zdrowotną trenującego i dopasowuje do niej stosowne ćwiczenia.

Trening indywidualny – w czym jest lepszy od treningu grupowego?

Korzystając z usług siłowni czy centrum fitness, staje się przed koniecznością dokonania wyboru między treningiem grupowym a personalnym. Ten pierwszy nierzadko wydaje się tańszy, ale czy jest tak w rzeczywistości? Można zafundować sobie forsowne treningi, regularnie odwiedzać salę ćwiczeń i korzystać ze wskazówek zamieszczonych w branżowych czasopismach, ale jeśli ćwiczenia nie będą wycelowane w realne potrzeby i wykonywane we właściwy sposób, nie uzyska się takich efektów, jakie zapewnia trening personalny. Indywidualnie przygotowany plan ćwiczeń umożliwia modelowanie konkretnych partii ciała, podniesienia wydolności organizmu czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Zajęcia z trenerem personalnym gwarantują nie tylko szybsze i widoczne wyniki, ale przede wszystkim komfort psychiczny i świadomość, że znajduje się pod opieką profesjonalisty, któremu zależy na naszej kondycji, zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.

×