Fizjoterapeuta podczas rehabilitacji zespołu bolesnego barku. Wykorzystujący nowoczesne metody fizjoterapii.
Zespół bolesnego barku
24 marca 2019
wyjątkowe bony podarunkow na zabiegu relaksacyjne i masażu z okazji Dnia Mamy. .
DZIEŃ MAMY- 26. MAJA
13 maja 2019
Pokaż wszystkie

Pinopresura

Pinopresura jest metodą terapeutyczną narzędziową chętnie wykorzystywaną przez fizjoterapeutów.

Pinopresura jest to polska metoda terapeutyczna stworzona przez lek. med Radosława Składowskiego. Nazwa metody powstała z połączenia słów pin, czyli gwóźdź oraz pressure, czyli nacisk. Pionoterapia łączy w sobie dwa nurty medycyny – wschodniej i zachodniej- tworząc pomost pomiędzy medycyną konwencjonalną i niekonwencjonalną. Podczas terapii wykorzystuje się techniki pracy narzędziowej z szeregiem technik manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu, całościowo tworzy kompleksową metodę leczenia.

Podczas terapii uruchamiane są samonaprawcze, fizjologiczne procesy organizmu. Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą pinów, czyli miedzianych gwoździ oraz katów o kształcie płaskownika, którymi uciska i stymuluje się określone punkty na ciele, bez przebijania skóry. Takie bodźcowanie pobudza odpowiednie ośrodki w ośrodkowym układzie nerwowym, a dzięki temu układ mięśniowy, wisceralny, naczyniowy czy endokrynny odbiera sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Jedną z większych zalet pinopresury jest jej szerokie zastosowanie. Metoda ta pozwala na zniesienie zarówno bóli przewlekłych, jak i ostrych. Sprawdza się również u pacjentów w stanie pourazowym i pooperacyjnym oraz z dolegliwościami neurologicznymi. Pozwala również na odregowanie psychologiczne pacjenta.

Pinopresura/ pinoterapia w naszym Centrum RehaFit prowadzona jest przez fizjoterapeutkę Anetę Sachę. Metoda ta doskonale uzupełnia inne techniki manualne oraz pozostałe metody jej pracy, niejednokrotnie przyspieszając efekty rehabilitacji.