Nowoczesna rehabilitacja narzędziowa | Rehafit Wrocław
Zespół bolesnego barku a ćwiczenia na bolący bark
24 marca 2019
wyjątkowe bony podarunkow na zabiegu relaksacyjne i masażu z okazji Dnia Mamy. .
Zniżki na zabiegi z okazji Dnia Mamy – 26. MAJA
13 maja 2019
Zespół bolesnego barku a ćwiczenia na bolący bark
24 marca 2019
wyjątkowe bony podarunkow na zabiegu relaksacyjne i masażu z okazji Dnia Mamy. .
Zniżki na zabiegi z okazji Dnia Mamy – 26. MAJA
13 maja 2019

Czym jest pinopresura?

Pinopresura jest to metoda fizjoterapii, którą stworzył lek. med Radosław Składowski. Pinoterapia należy do tak zwanych technik narzędziowych terapii. Oprócz wykorzystania specjalnych narzędzi takich jak piny, czyli specjalnych miedzianych gwoździ oraz katów w kształcie płaskownika stosuje sie elementy technik manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu.

Pionoterapia stanowi kompleksową terapię, która łączy ze sobą medycynę wschodu i zachodu.

Podczas terapii uruchamiane są samonaprawcze procesy organizmu. Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą wspomnianych narzędzi, którymi uciska i stymuluje się określone punkty na ciele, bez przerywania jej ciągłości.. Takie bodźcowanie pobudza odpowiednie obszary w ośrodkowym układzie nerwowym, a dzięki temu pozostałe układy odbierają sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Zastosowanie pinopresury

Pinopresura posiada szerokie zastosowanie. Metoda ta pozwala na zniesienie zarówno bóli przewlekłych, jak i ostrych. stosuje się ją w stanach pourazowych i pooperacyjnych oraz z dolegliwościach neurologicznych. Eliminuje również napięcia na tle psychosomatycznym..

Pinopresura/ pinoterapia w naszym Centrum RehaFit prowadzona jest przez fizjoterapeutkę Anetę Sachę. Metoda ta doskonale uzupełnia inne techniki manualne oraz pozostałe metody jej pracy, niejednokrotnie przyspieszając efekty rehabilitacji.

Więcej informacji »

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.