Fizjoterapeutyczna pinopresura | Rehafit Wrocław
Pinopresura, pinoterapia – Wrocław
2 kwietnia 2019
Rehabilitacja ortopedyczna
17 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Pinoterapia

Pinoterapia - fizjoterapia sportowa Wrocław, fizjoterapeuta Wrocław

Pionoterapia łączy w sobie nurty medycyny wschodniej i zachodniej. Wykorzystuje się tu techniki pracy narzędziowej łaczonej z elementami terapii manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu. Dzięki temu otrzymujemy kompleksową metodę leczenia. Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą pinów, czyli miedzianych gwoździ oraz katów o kształcie płaskownika Narzedziami uciskamy określone punkty na ciele, bez jej uszkodzenia. Takie bodźcowanie stymuluje odpowiednie ośrodki w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na pozostałe układy m.in. mięśniowy, wisceralny, naczyniowy czy endokrynny, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i redukcji bólu.

Pinoterapia pozwala na pracę z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi. Można ją stosować w bólach ostrych i przewlekłych, jak również w stanie pourazowym i pooperacyjnym. Metoda ta jest również skutecznym narzędziem w walce z napięciami psychosomatycznymi.

Pinopresura - poradnia fizjoterapeutyczna Wrocław, fizjoterapeuta Wrocław
Pinoterapia w naszym Centrum RehaFit prowadzona jest przez fizjoterapeutkę Anetę Sachę. Metoda ta doskonale uzupełnia inne techniki manualne oraz pozostałe metody jej pracy, niejednokrotnie przyspieszając efekty rehabilitacji.
Igłoterapia sucha
21 marca 2019
Pinoterapia
2 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Pinopresura, pinoterapia – Wrocław

Pinopresura - rehabilitacja Wrocław.
Pinopresura jest to polska metoda terapeutyczna stworzona przez lek. med Radosława Składowskiego. Nazwa metody powstała z połączenia słów pin, czyli gwóźdź oraz pressure, czyli nacisk. Pionoterapia łączy w sobie dwa nurty medycyny - wschodniej i zachodniej- tworząc pomost pomiędzy medycyną konwencjonalną i niekonwencjonalną.

Pinopresura - zabiegi fizjoterapeutyczne Wrocław
Podczas terapii wykorzystuje się techniki pracy narzędziowej z szeregiem technik manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu, całościowo tworzy kompleksową metodę leczenia. Podczas terapii uruchamiane są samonaprawcze, fizjologiczne procesy organizmu.

Pinopresura- Zabiegi rehabilitacyjne Wrocław
Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą pinów, czyli miedzianych gwoździ oraz katów o kształcie płaskownika, którymi uciska i stymuluje się określone punkty na ciele, bez przebijania skóry.
Takie bodźcowanie pobudza odpowiednie ośrodki w ośrodkowym układzie nerwowym, a dzięki temu układ mięśniowy, wisceralny, naczyniowy czy endokrynny odbiera sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Pinopresura - rehabilitacja kręgosłupa Wrocław, rehabilitacja sportowa Wrocław
Jedną z większych zalet pinopresury jest jej szerokie zastosowanie. Metoda ta pozwala na zniesienie zarówno bóli przewlekłych, jak i ostrych. Sprawdza się również u pacjentów w stanie pourazowym i pooperacyjnym oraz z dolegliwościami neurologicznymi. Pozwala również na odreagowanie psychologiczne pacjenta.

Poradnia rehabilitacyjna Wrocław, rehabilitant Wrocław
Pinopresura/pinoterapia w naszym Centrum RehaFit prowadzona jest przez fizjoterapeutkę Anetę Sachę. Metoda ta doskonale uzupełnia inne techniki manualne oraz pozostałe metody jej pracy, niejednokrotnie przyspieszając efekty rehabilitacji.
Zespół bolesnego barku a ćwiczenia na bolący bark
24 marca 2019
wyjątkowe bony podarunkow na zabiegu relaksacyjne i masażu z okazji Dnia Mamy. .
Zniżki na zabiegi z okazji Dnia Mamy – 26. MAJA
13 maja 2019

Czym jest pinopresura?

Pinopresura jest to metoda fizjoterapii, którą stworzył lek. med Radosław Składowski. Pinoterapia należy do tak zwanych technik narzędziowych terapii. Oprócz wykorzystania specjalnych narzędzi takich jak piny, czyli specjalnych miedzianych gwoździ oraz katów w kształcie płaskownika stosuje sie elementy technik manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu.

Pionoterapia stanowi kompleksową terapię, która łączy ze sobą medycynę wschodu i zachodu.

Podczas terapii uruchamiane są samonaprawcze procesy organizmu. Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą wspomnianych narzędzi, którymi uciska i stymuluje się określone punkty na ciele, bez przerywania jej ciągłości.. Takie bodźcowanie pobudza odpowiednie obszary w ośrodkowym układzie nerwowym, a dzięki temu pozostałe układy odbierają sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Zastosowanie pinopresury

Pinopresura posiada szerokie zastosowanie. Metoda ta pozwala na zniesienie zarówno bóli przewlekłych, jak i ostrych. stosuje się ją w stanach pourazowych i pooperacyjnych oraz z dolegliwościach neurologicznych. Eliminuje również napięcia na tle psychosomatycznym..

Pinopresura/ pinoterapia w naszym Centrum RehaFit prowadzona jest przez fizjoterapeutkę Anetę Sachę. Metoda ta doskonale uzupełnia inne techniki manualne oraz pozostałe metody jej pracy, niejednokrotnie przyspieszając efekty rehabilitacji.

Więcej informacji »

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.