Poradnik żywieniowy – o dietach i żywieniu ciąg dalszy
12 grudnia 2018
wyjątkowa prmocja na vouchery podarunkowe na zabiegi masażu.
Promocja walentynkowa w gabinecie RehaFit
5 lutego 2019
Poradnik żywieniowy – o dietach i żywieniu ciąg dalszy
12 grudnia 2018
wyjątkowa prmocja na vouchery podarunkowe na zabiegi masażu.
Promocja walentynkowa w gabinecie RehaFit
5 lutego 2019

Terapia FM- Fascial manipulation (manipulacja powięzi) opracowana przez Luigiego Stecco jest obecnie jedną z najbardziej popularnych terapii likwidujących ból u pacjenta.

W wyniku powtarzających się w naszym życiu obciążeń, urazów i stanów zapalnych w naszym ciele, może dochodzić do tak zwanych densyfikacji powięzi. Polega ona na zmianach w strukturze powięzi, prowadzących do jej usztywnienia, mniejszej elastyczności, a co za tym idzie gorszej współpracy i koordynacji podczas złożonych ruchów naszego ciała. To nieprawidłowe napięcie może być również efektem kompensacji jakie wytwarzamy sobie np. po nie zaleczonym urazie. Bardzo często bóle, z którymi zgłaszają sie do nas pacjenci to efekt problemu z przeszłości, dotyczącego zupełnie innego segmentu ruchu. Zmiany te stwierdza się na podstawie wywiadu oraz testów ruchowych jak i diagnostyki palpacyjnej.

Terapia Fascial manipulation polega na opracowaniu ściśle określonych punktów na ciele pacjenta. Punkty te zwane centrami koordynacji (CC) lub centrami fuzji (cf) tworzą w swoim przebiegu sekwencje, przekątne oraz spirale mięśniowo-powięziowe.  Stanowią one drogi rozchodzenia się bólu. Terapia dzięki najnowszej wiedzy o istocie powięzi i przebiegu opisanych formacji mięśniowo- powięziowych tłumaczy fenomen przeniesienia objawów z jednej części ciała na inną- pozornie niezwiązaną lub oddaloną od miejsca objawu.

Nie warto zwlekać i czekać aż „samo przejdzie”.  Obecna fizjoterapia dysponuje szerokim wachlarzem możliwości walczenia z bólem. A jej podstawowa definicją jest działanie na rzecz podniesienia jakości życia pacjenta.  W naszej placówce typową terapia FM zajmują sie Wiktor Deroń i Michał Januszkiewicz.

Pozwól sobie pomóc. zapraszamy na wizytę.

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.

×