Znaczenie diety w naszym codziennym życiu - Rehabilitacja Wrocław - Centrum rehabilitacji, masażu, treningu personalnego | RehaFit Wrocław
Przyrost wagi w ciąży. Prosty kalkulator wagi w ciąży
10 listopada 2018
10 sposobów na podjadanie w ciąży
28 listopada 2018
Przyrost wagi w ciąży. Prosty kalkulator wagi w ciąży
10 listopada 2018
10 sposobów na podjadanie w ciąży
28 listopada 2018

Żyjemy w czasach, w których chcemy być świadomi naszych wyborów. Więcej uwagi przykładamy do różnych aspektów życia codziennego. Zaczynamy dbać nie tylko o psychikę ale również o ciało w myśl sentencji „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Poznajemy swoje ciało, korzystamy z usług fizjoterapeutów, trenerów personalnych, którzy są w pewnym rodzaju pigułką na nasze problemy. Swoją wiedzą i doświadczeniem rozwiązują czy to problemy bólowe, czy ukierunkowują nas na osiąganie celu. Wszystko skupia się głównie na aparacie ruchu. Co, tak naprawdę, robi z naszym ciałem dobry trening? Warto zadać sobie to pytanie. Jakie procesy zachodzą w ciele człowieka podczas intensywnego wysiłku? DOMS czy też słynne „zakwasy” są chyba znane każdemu. To nic innego jak pozrywane włókna mięśniowe, które muszą się zregenerować. Pojawia się słowo regeneracja czyli odbudowa zniszczonych mięśni. Na jakiej zasadzie się odbywa? Aminokwasy(kto lubi chemię? J),  jak cegiełki w budowie muszą znaleźć się na odpowiednim miejscu. Sprawić by mięsień był sprawniejszy, silniejszy. Czy dbasz o odpowiednią podaż białka w ciągu dnia by zapewnić odpowiednią „odbudowę”? Wiemy, że ciało składa się z wody, a czy wypijasz jej odpowiednią ilość? Zaburzona gospodarka sodowo-potasowa może powodować nieprawidłową pracę mięśni. Brak przepływu elektrolitów czy związków odżywczych, zaburzy pracę mięśni. Przykurcze, mikrourazy, stany zapalne będą w pewnym momencie ograniczać pracę naszego układu ruchu.

Właściwa kompozycja zdrowej diety

Węglowodany, białka i tłuszcze. Wiemy z czym to się je, ale czy dbamy o prawidłowe proporcje? Wchłaniane każdego z nich przebiega inaczej. Procesy trawienia to wbrew pozorom bardzo skomplikowane procesy, które powinny przebiegać w odpowiednich warunkach. Sprawna flora jelitowa, która usprawnia nasze ciało. I tak przy okazji, czy wiesz, że to również nasz układ immunologiczny? Czy zdarzyło Ci się brać antybiotyki podczas choroby? Tak można wymieniać bez końca.

Dieta to 70% sukcesu. Odżywienie organizmu jest niesamowicie ważne. Oczywiście jedzenie to jedna z największych, drobnych przyjemności w ciągu dnia, ale również nasze samopoczucie i paliwo, które ma nam zapewnić energię do działania. Lubię mówić, że nasze ciało to świetnej jakości silnik diesla z gwarancją na milion kilometrów. Wlejmy do baku benzyny…

Jak wygląda Twoja dieta? 🙂

 

🙂 Wszystkich zainteresowanych poprawą swojego sposobu żywienia i co za tym idzie samopoczucia zapraszamy na konsultacje dietetyczne do naszego Doradcy Żywieniowego Michała Jasińskiego. Więcej informacji znajdziecie u nas na stronie internetowej.

 

Cennik usług związanych z diętą:

Pierwsza wizyta – konsultacja/ pomiary/analiza wyników badan/zalecenia: 150zł
Kolejna wizyta plus plan tygodniowy: 150zł
Kolejna wizyta plus plan dwutygodniowy: 230zł
Dodatkowa indywidualna konsultacja: 100zł

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiufizjoterapia.