Fizjoterapeuta wykonujący elementy rehabilitacji w nietrzymaniu moczu i osłabieniu mięśni dna miednicy. Kompleksowa rehabilitacja uroginekologiczna.
Nowatorska rehabilitacja uroginekologiczna
28 października 2017
świąteczna promocja na bony podarunkowe na masaż i trening personalny
Świąteczna promocja na bony podarunkowe!
29 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Rehabilitacja stawu ramiennego i obręczy barkowej

Fizjoterapeuci podczas rehabilitacji stawu ramiennego i obręczy barkowej. Skuteczna fizjoterapia, nowoczesne formy terapii.

Witamy 

Problemy stawu ramiennego i obręczy barkowej dotyczą coraz większej grupy ludzi. Często są pochodną siedzącego i zgięciowego trybu życia. Mogą być konsekwencją problemów w odcinku szyjnym kręgosłupa, jednak zdecydowanie częściej ich przyczyna leży w osłabieniu oraz nierównomiernym napięciu tkanek miękkich szczególnie mięśni zawiadujących stawem barkowym i całą obręczą barkową. Szczególnie poprzykurczane mięśnie klatki piersiowej w stosunku do osłabionych mięśni rotujących łopatkę i słabszych, rozciągniętych mięśni grzbietu oraz ustawienie (protrakcyjne) do przodu barków prowokują nierównomierny rozkład sił w obrębie stawu i są przyczyną ich uszkodzenia.

Po 40. roku życia występowanie takich problemów jak: zespół bolesnego barku, zamrożony bark, zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenie stożka rotatorów i inne dolegliwości występują znacznie częściej jednak również nie rzadko zdarzają się kontuzje u młodszych osób np. po intensywnej aktywności fizycznej na siłowni czy zajęciach fitness. Uszkodzenia tego typu dotyczą często sportowców uprawiających squash, tenis, pływanie, siatkówka, koszykówka, crossfit.

Jeśli od jakiegoś czasu obserwujesz u siebie ograniczenie zakresu ruchu lub pojawiający się w trakcie ruchu lub spoczynkowo ból wpadnij do nas na konsultację i profesjonalną, skuteczną rehabilitację. Nieleczone, przechodzone problemy barku mogą zamienić się w tak zwany frozen shoulder- zamrożony bark. Wykorzystujemy najskuteczniejsze formy terapii takie jak na przykład: terapia manualna, PNF, kinesiotaping, rozluźnianie powięziowe, masaż głeboki, funkcyjny.

Zapraszamy na profesjonalną rehabilitację w problemach dotyczących stawu ramiennego i obręczy barkowej. Nasi fizjoterapeuci z pewnością będą w stanie Ci pomóc

 

Już teraz umów się na wizytę klikając w poniższy link:

http://www.rehafit.org/umow-wizyte/