Rehabilitacja w chorobie Parkinsona
25 lutego 2020Kwarantanna – tymczasowe zawieszenie działalności do 25 marca
15 marca 2020Czym jest trening motoryczny?
Pewnie część z Was słyszała już kiedyś o takim treningu. Jest to stosunkowo nowe zagadnienie, dlatego dzisiaj przybliżymy Wam nieco więcej informacji na ten temat.
W kilku słowach można opisać to jako trening mający na celu poprawę formy oraz stanu zdrowia sportowca. Przede wszystkim skierowany jest do profesjonalistów każdej dyscypliny sportowej, którzy chcą „wyśrubować” swoje wyniki oraz amatorów, którzy regularnie uprawiają wybraną konkurencję.
Stanowi fundament bezpiecznego treningu danej specjalizacji, a także pomaga w osiąganiu lepszych rezultatów.
Ma za zadanie poprawić cechy motoryczne człowieka, czyli: siły, szybkości, wytrzymałości, mocy, zręczności, koordynacji ruchowej oraz gibkości.
Jest również nierozłączną częścią procesu rehabilitacji, stanowiąc jeden z jego ostatnich etapów przed powrotem do pełnej aktywności.
W światowym sporcie trening motoryczny odgrywa bardzo ważną rolę. Wszyscy wielcy mistrzowie i kluby sportowe mają swoich trenerów od przygotowania fizycznego.
Korzyści wynikające z treningu:
• Obniżenie ryzyka kontuzji
• Poprawa sprawności ogólnej i ukierunkowanej pod uprawianą dyscyplinę
• Poprawa wyniku sportowego
Kiedy wykonywać trening motoryczny?
Zajęcia są przeznaczone dla każdego, kto uprawia jakiś sport. Nie są to treningi dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Więc jeśli na przykład jesteś biegaczem i przygotowujesz się do kolejnego maratonu marząc o pobiciu swojego rekordu, ale czujesz że dotychczasowe treningi nie dają pożądanych rezultatów, powinieneś spróbować tego rodzaju treningu. Być może współpraca z trenerem przygotowania motorycznego odblokuje Twój potencjał i wzmocni Twoje słabe ogniwa co przyczyni się do poprawy Twojego wyniku.
Artykuł przygotował nasz trener przygotowania motorycznego Artur Gad