Kompelskowa i prowadzona według najnowszych standardów rehabilitacja kolan po zabiegach artroskopii.
Profesjonalna rehabilitacja kolan po zabiegu artroskopii
15 sierpnia 2017
Fizjoterapeuci przeprowadzają kompleksową rehabilitację w bólach kręgosłupa. Wykorzystują terapię manualną, terapię McKenzie, kinesiotaping oraz różne formy masażu.
Rehabilitacja kręgosłupa
18 października 2017
Kompelskowa i prowadzona według najnowszych standardów rehabilitacja kolan po zabiegach artroskopii.
Profesjonalna rehabilitacja kolan po zabiegu artroskopii
15 sierpnia 2017
Fizjoterapeuci przeprowadzają kompleksową rehabilitację w bólach kręgosłupa. Wykorzystują terapię manualną, terapię McKenzie, kinesiotaping oraz różne formy masażu.
Rehabilitacja kręgosłupa
18 października 2017

 Trenuję kilka razy w tygodniu i nie chudnę.

To Twój problem 

Poznaj 13 najczęstszych powodów niepowodzenia w redukcji tkanki tłuszczowej.

1. Po pierwsze za mało się ruszasz w ciągu dnia. To, że trenujesz wcale nie oznacza, że jesteś osobą aktywną fizycznie. Do pracy samochodem, na trening samochodem, nie spacerujesz, zakupy robisz przez internet. Włącz sobie aplikację z krokomierzem i zobacz ile kroków dziennie robisz. Zaleca się robić 10K kroków DZIENNIE. Nie ma wybacz 

2. Trenujesz zbyt lekko! Taaak, zbyt lekko. Co to znaczy? Wykonujesz tylko trening cardio lub chodzisz na zajęcia fitness. O ile na początku przygody z siłownią i treningiem to jest dopuszczalne, to w późniejszym czasie może się to okazać dla Ciebie za lekkie. Spróbuj zastosować w swoim treningu opór zewnętrzny w postaci sztang czy hantli. Pomoże Ci to rozwijać układ mięśniowy i nerwowy.

3. Nie męczysz się na treningu i nie doprowadzasz się do stanu „długu tlenowego”. Doprowadzenie się do takiego stanu powoduje, że jeszcze długo po treningu spalasz kalorie. Organizm stara się wrócić do swojej równowagi, która została zaburzona. Treningiem, który będzie wykorzystywał ten efekt może być trening interwałowy.

4. Chcesz efektów na już, na teraz. Niestety proces zdrowego spalania tkanki tłuszczowej wymaga czasu. Ile? To kwestia indywidualna i zależna od Twojego stylu życia.

5. Twój styl życia pozostawia sobie wiele do życzenia. Mało snu, dużo pracy i nieregularne posiłki. Aby schudnąć potrzeba niestety więcej wysiłku niż tylko pójście i odbębnienie treningu. Proces regeneracji jest niezbędnym i bardzo ważnym elementem.

6. Twoja technika ćwiczeń jest zła. Prawidłowa technika ćwiczeń uchroni Cię nie tylko przed niechcianą kontuzją, ale również pozwoli na lepszy rozwój Twojej muskulatury. Więcej mięśni oznacza większy wydatek energetyczny podczas codziennych czynności. Pozwoli Ci na lepszą pracę układu nerwowego.

7. Twoja dieta jest mało odżywcza. Wydaje Ci się, że jesz zdrowo? Na śniadanie płatki owsiane z jogurtem, na obiad miseczka zupy, podwieczorek jabłko, na kolacje kanapki z serem żółtym? Pomiędzy posiłkami cukiereczek i kawka z mlekiem. Niestety to Ci nie pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. A gdzie warzywa? A gdzie owoce? A gdzie zdrowe tłuszcze i pełnowartościowe białka? Temat diety to temat rzeka. Jeśli nie masz o tym pojęcia udaj się do sprawdzonego dietetyka.

8. Stosujesz monotonną dietę. Jedzenie powinno Ci smakować. Ciesz się posiłkiem, zjedz go w spokoju i jeśli masz możliwość z rodziną. Nie spiesz się. Trawienie części produktów zaczyna się już w jamie ustnej. Dokładne przeżuwanie posiłków pozwoli Ci uniknąć problemów z trawieniem (oczywiście o ile jesteś zdrów jak ryba).

9. Nie kontrolujesz ilości spożywanych kalorii. Zjadasz zwyczajnie za dużo. Każdy nadmiar kalorii odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej i na bank w tym miejscu z którego akurat chcesz schudnąć. Zacznij mniej więcej zliczać ile zjadasz i zacznij to kontrolować UWAGA: jeśli trzymasz się założonego celu kalorycznego w tygodniu a w weekend sobie pofolgujesz to nie schudniesz.

10. Pijesz zbyt mało wody. To ile wody dziś masz wypite?

11. Jesteś zestresowany! Stresujesz się w pracy, stresujesz się w domu, stresujesz się, że nie chudniesz i gotowe. Nasz układ nerwowy w pewnym momencie ma dość. Jeśli wieczorem pomimo zmęczenia masz problem z zaśnięciem, a potem wstanie rano to dla Ciebie istny koszmar oznacza, że coś już jest bardzo nie tak.

12. Postawiłeś sobie poprzeczkę za wysoko! Schudnąć 10 kilo w miesiąc? A jak długo to się odkładało? Zastanów się i odpowiedz sobie na to pytanie.

13. Codziennie stajesz na wagę! Nic się nie zmienia? Albo wręcz rośnie? Czy to coś złego? Z doświadczenia wiemy, że to kobiety częściej mają problem z wagą i traktują ją jako jedyny wyznacznik sukcesu. Jest to błąd. Polecamy wzięcie taśmy centymetrowej i zrobienie pomiarów obwodów ciała. Przydatne może okazać się też zrobienie sobie zdjęcia całej sylwetki w bieliźnie.

Powodów dlaczego nie możesz schudnąć może być znacznie więcej. Nie chcemy tutaj wchodzić w zagadnienia lekarskie czy bawić się w dietetyków klinicznych. Przedstawiliśmy problemy z którymi przychodzą nasi klienci.

Chcesz coś zmienić?

Wpadnij do naszego centrum rehabilitacji, masażu i treningu personalnego RehaFit i porozmawiaj z naszymi trenerami personalnymi. Na pewno będziemy w stanie Ci pomóc. Z nami poczujesz się świetnie. 

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.

×