Trenerka personalna dogląda podopieczną podczas treningu obwodowego w centrum RehaFit.
Trening obwodowy z Marzenką w RehaFit!
10 czerwca 2017
Trenuję kilka razy w tygodniu i nie chudnę?
7 września 2017
Trenerka personalna dogląda podopieczną podczas treningu obwodowego w centrum RehaFit.
Trening obwodowy z Marzenką w RehaFit!
10 czerwca 2017
Trenuję kilka razy w tygodniu i nie chudnę?
7 września 2017

W naszym centrum kompleksowo zajmiemy się Twoją rehabilitacją po zabiegu artroskopii stawu kolanowego. Poprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces regeneracji aż do powrotu do pełnej sprawności i ponownego uprawiania dowolnego sportu. Zajmujemy się fizjoterapią zarówno po zabiegach rekonstrukcji więzadeł- ACL, PCL, pobocznych, troczków rzepki, operacjach w obrębie łąkotek, zabiegów przy chondromelacji rzepki.

Nasi fizjoterapeuci wykorzystują najnowsze metody i programy terapeutyczne stosowane po zabiegach operacyjnych w obrębie kolan. W początkowym stadium rehabilitacji prowadzonym w gabinecie stosujemy między innymi terapię manualną, terapię według koncepcji PNF, terapię tkanek miękkich oraz techniki powięziowe. Rehabilitację wspomagamy metodą Kinesiotaping oraz – jeśli wymaga tego stan pacjenta- zabiegami z zakresu fizykoterapii takimi jak fonoforeza (ultradźwięki) z aplikacją maści o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym czy elektroterapia w tym elektrostymulacja. W każdym okresie usprawniania otrzymasz od nas adekwatny program ćwiczeń wraz z instruktażem do samodzielnego wykonywania w domu czy też na siłowni. W końcowym etapie rehabilitacji przejdziemy płynnie do zadań bardziej obciążających mających na celu powrót do pełnej aktywności. Tutaj zastosowanie będzie miał medyczny trening terapeutyczny i stabilizacyjny połączony z odpowiednim wzmacnianiem prowadzony w naszym bardzo dobrze wyposażonym centrum treningu.

Każdy etap usprawniania prowadzony jest w sposób bezpieczny, dostosowany do aktualnego stanu pacjenta oraz metody operacyjnej i zaleceń pooperacyjnych związanych ze stabilizacją stawu. Końcowy etap uwzględnia również charakter pracy czy dyscyplinę sportu jaką uprawia pacjent, tak aby przygotować go w pełni do powrotu do jego aktywności oraz zabezpieczyć przed powtórną kontuzją. Bardzo ważną rolę gra tutaj podejście holistyczne oraz funkcjonalne, które pozwala spojrzeć na pacjenta całościowo i nie zamykać się w postępowaniu zawężając pole działania tylko do uszkodzonej kończyny czy samego stawu.

RehaFit pośród innych wyróżnia fakt, że w naszym centrum silnie współpracują ze sobą fizjoterapeuci i trenerzy personalni, dlatego każdy etap prowadzony jest na najwyższym poziomie zgodnie z najnowszą wiedzą, doświadczeniem i pełnym przekonaniem o trafności podjętych działań. Stawiamy na profesjonalizm, nowoczesne, holistyczne podejście i bezpieczeństwo. W naszym zespole pracują tylko wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Zaufaj nam! Z nami poczujesz się świetnie! 

Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami: rehabilitacja we Wrocławiu, fizjoterapia.

×